“Якщо ми навчатимемо наших дітей сьогодні так, як навчали вчора, ми вкрадемо у них майбутнє” – ці слова американського освітянина Джона Дьюї стали лейтмотивом методичної зустрічі професійної спільноти вчителів англійської мови Жмеринської ТГ.
Жмеринський ліцей № 5 гостинно зустрів учасників. Темою семінару було обрано актуальне для усіх педагогічних працівників питання: “Використання сучасних онлайн -інструментів для вивчення англійської мови в урочний та позаурочний час “.
Директорка ліцею Юлія Когут розповіла про кафедру вчителів іноземних мов, ресурси для вивчення мов, які є в закладі, про славні традиції викладання у школі.
До участі в семінарі було запрошено методиста видавництва “ММ Publications” ТОВ “Лінгвіст”
Вікторію Колесник. Спеціально для вчителів громади було проведено вебінар “Bridging the ransition from Primary to Secondary School”, в ході якого вчителі занотували цікаві лайфхаки, важливі ідеї та нестандартні підходи до викладання англійської мови для забезпечення наступності між початковою та базовою школою.
Вчителі англійської мови Жмеринського ліцею № 5 поділилися цікавим та актуальним досвідом. Зокрема, Наталя Івахненко розповіла про досвід участі у проєкті Британської Ради “Навчання у складні часи” (тренінг для вчителів відбувався на початку лютого у м. Краків, Польща). Проєкт передбачає навчання вчителів роботи з учнями, які пережили чи переживають травматичний досвід. Пані Наталя запропонувала практичну вправу, що дало учасникам зрозуміти, наскільки це складна, але необхідна робота.
Вчителі Юлія Бобошко та Ілона Вільчинська провели майстер-клас у мовній лабораторії, запропонувавши присутнім безкоштовні інструменти для практикування (Test-English, Elllo, Baamboozle, British Council, Breaking News English). Сучасне обладнання дає можливість учням практикуватись в усіх видах мовленнєвої діяльності, користуючись цікавими онлайн -інструментами. Учасники зустрічі спробували попрацювати, як учні, і переконалися, що наявність такої лабораторії – це прекрасні можливості для вдосконалення рівня викладання мови.
Керівник кафедри вчителів іноземних мов закладу Світлана Кривонос забезпечила чітку організацію проведення семінару та створення позитивного налаштування учасників.
Вчитель англійської мови Жмеринського ліцею № 4 Ольга Шевченко звернула увагу учасників на важливість дотримання вимог до організації навчального заняття, формування та розвитку компетентностей, опрацювання психологічних аспектів поведінки та навчання дітей у складні часи.
Консультант КУ ЦПРПП Жмеринської ТГ Юлія Хламова, координатор зустрічі, на етапі рефлексії зазначила, що такий формат зустрічей професійної спільноти є важливим та ефективним для підвищення кваліфікації вчителів, оскільки обмін досвідом та спільне обговорення питань, які виникають, у професійному колі дають відчуття підтримки та захищеності, те, що необхідно кожному у такий складний час.