Проєкт, контрудар, віцепрем’єр, півзахисник, фотографеса, шефиня та лекторка – 18 жовтня на безкоштовних онлайн курсах з української мови філологи Жмеринського ліцею №4 розповіли про правила нового українського правопису 2019 року.
Розпочали онлайн урок з історії українського правопису. Про цікаві факти з тисячолітньої історії правопису учасникам розповіла Людмила Васютинська.
У своїй розповіді філологиня згадала про правописні системи – драгоманівку, желехівку, грінченківку та інші, 4 етапи розвитку та про український правопис 2019 року.
З правилами українського правопису 2019 року присутніх учасників ознайомила філологиня Олена Дрозд. Присутні обговорили правила написання слів проєкт та проєкція, правопис слів із числівником «пів», написання разом слів мінісукня, віцепрезидент, вебсайт, а також варіативні зміни: писати можна й так, і так. На закріплення правил виконали інтерактивний тест.
Третьою темою, яку розглянули на онлайн курсі, стала тема «Фемінітиви». Філологиня Ірина Войцех розповіла про способи творення фемінітивів. Відповідно до нових правил іменники на позначення осіб жіночої статі утворюємо від іменників чоловічого роду за допомогою суфіксів –к-, -иц-, -ин-, -ес- та інших.
Вивчайте мову цікаво і просто з курсами від кращих педагогів Жмеринської міської територіальної громади.