Алла Шамрай, консультант КУ ЦПРПП, координатор спільноти, розпочала засідання словами Василя Сухомлинського «Педагог – це скрипаль дитячих сердець: як поведе смичком, таку мелодію й почує».
Вихователь – методист ЗДО №1 «Дзвіночок» Оксана Поповська зазначила, що багатством і різноманітністю жанрів відзначається творчість українського народу. Вона є безцінною духовною скарбницею нації. Цікаво, що «фольклор» у перекладі означає – «народна мудрість». Узятий із різних джерел на основі безпосередніх спостережень над навколишнім життям, він відтворює історію, культуру, побут, традиції, вірування народу в казках, прислів’ях, загадках та усмішках, піснях, думах, баладах і билинах. Це надзвичайно важлива складова нашої ідентичності, яка допомагає зберегти свою історію, традиції та цінності.
Оксана Погребенюк, музичний керівник ЗДО №1 «Дзвіночок», презентувала присутнім свій досвід роботи. Учасники зустрічі мали змогу ознайомитись з:
– жанровим розмаїттям українського дитячого фольклору;
– музично-фольклорним середовищем;
– фольклорними “руховими тренажерами” на основі малих фольклорних форм;
– творчими завданнями, або «хвилинками фантазування» у роботі з дошкільниками.
– розвитком творчого потенціалу дітей у співпраці з батьками.
В ході практичної частини зібрання музкерівники:
– імпровізували у драматизації народних дитячих пісень «Жили у Бабусі два веселих Гусi» та “Ой ходила дівчина бережком”;
– відгадували та пантомімою показували назви пісень;
– створювали музикограму за методикою Бельгійського педагога Йоса Вуйтака.
Дана зустріч була спрямована на пошук нових ефективних форм, методів та прийомів, які дають найбільш ефективні й актуальні для нашої дійсності результати.
І на завершення, всі присутні заспівали пісню про музичних керівників (слова музкерівника ЗДО №7 Олени Гейдарової, мелодія української народної пісні «Ой на горі два дубки»).
« В гурті й пісня в лад іде» – мовиться у прислівʼї. Тож відпрацювавши все на практиці, музичні керівники навчатимуть дітей фольклору з новими ігровими обертонами.