Щодо методрекомендацій з викладання інформатики у 2022/23 навчальному році. Насамперед вони стосуватимуться 5 класу (НУШ). Автори різних модельних навчальних програм розроблятимуть їх окремо (і за бажанням).
Можливо, ІМЗО/МОН потім їх об’єднає, але не факт. Для програми Завадського Коршунової, Лапінського методрекомендації вже готові. Їх, як і інші матеріали стосовно НУШ-5, розміщено на сторінці https://itknyga.com.ua/нуш/.
Навчальні програми, ІТ-книга
Модельні навчальні програми для 5 класу НУШ опубліковано на сайті МОН.
Курс ІТ-книги для 5 класу наразі створено за програмою Завадського, Коршунової, Лапінського. Перегляньте план уроків ІТ-книги або самі уроки в середовищі ІТ-книги для 5-6 класів під гостьовим доступом.
З 1 вересня ІТ-книгу буде реалізовано також за програмами таких авторів:
- Пасічник, Чернікова
- Морзе, Барна
- Ривкінд, Лисенко, Чернікова, Шакотько
Методичні рекомендації
Паперові підручники
Держава наразі не планує фінансувати друк підручників для 5 класу за програмою НУШ. Ви можете завантажити конкурсну pdf-версію підручника Коршунової, Завадського або придбати паперову версію підручників для 5-8 класів за попередньою програмою.
Оцінювання
Згідно з наказом МОН №289 від 01.04.2022 у свідоцтві досягнень учня має виставлятися не 1, а 5 оцінок з інформатики. Крім загальної підсумкової оцінки, це оцінки за такими лініями:
- Працює з інформацією, даними, моделями
- Створює інформаційні продукти
- Працює в цифровому середовищі
- Безпечно та відповідально використовує інформаційні технології
На жаль, МОН не пояснює, звідки брати ці 5 оцінок. Тому ІТ-книга розробила антимончик – засіб, який дає змогу виставляти за кожен урок звичайні оцінки за 12-бальною шкалою, а підсумкові оцінки за лініями вираховуватимуться автоматично, згідно з ваговими коефіцієнтами.
В ІТ-книзі оцінки за 4 лініями вираховуватимуться автоматично, на основі оцінок за електронні уроки.