Каталог курсів підвищення кваліфікації 2024 з напрямку Логопедія
Підвищення кваліфікації Онлайн та у записі
Програма :
Сертифікат 6-30 годин. ЄКТС КВЕД 85.59
Мастермайнд «Актуальні проблеми розвитку мови та мовлення дітей. Що потрібно знати сучасному логопеду?»
У засіданні спільноти взяли участь вчителі-логопеди та вчителі-дефектологи закладів дошкільної освіти Жмеринської міської ТГ. До онлайн-трансляції в Google Meet доєдналися: Зоряна Савчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету, Оксана Поповська, доцент кафедри дошкільної освіти Маріупольського державного університету та 22 студента, здобувачі ступеня вищої освіти бакалавра денної та заочної форми навчання.
Вступне слово тримали модератор зустрічі Алла Шамрай, консультант КУ ЦПРПП та Олена Гонтар, директор ЗДО № 8 «Барвінок».
До уваги присутніх були представлені такі види роботи:
– відеопрезентація “День рідної мови ” – спікер Ольга Орлик, вихователь логопедичної групи;
– мозковий штурм “Напрямки корекційно – розвиткової роботи сучасного вчителя-логопеда”, Марія Веселовська, вчитель-логопед ЗДО№8 «Барвінок»;
– майстер-клас з виготовлення власноруч посібника на розвиток дихання, майстерка Людмила Токарчук, вчитель-логопед ЗДО №5 «Джерельце»;
– вікторина “Як ми знаємо українську мову?”
MasterMind пройшов у теплій, доброзичливій атмосфері. Під час такої зустрічі кожен учасник мав можливість висловитись, обговорити з колегами та однодумцями за філіжанкою кави актуальні питання, отримати практичні поради та дієву підтримку від колег, а також поділитися власним досвідом та ідеями з іншими учасниками.
1) Презентація “Міжнародний день рідної мови” вихователь ЗДО №8 «Барвінок» Ольга Орлик
2) Майстер-клас “Квіточка” –вчитель-логопед ЗДО №5 «Джерельце» Людмила Токарчук
3) Презентація Мастермайнд – вчитель-логопед ЗДО №8 «Барвінок» Марія Веселовська
Логопедичний воркшоп «Індивідуальний освітній маршрут або акценти успішного корекційного навчання».
В логопедичному просторі Logoped room 22 листопада 2023 року на базі ЗДО №2 «Калинка» відбулось засідання спільноти вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів закладів дошкільної освіти Жмеринської міської ТГ з теми «Індивідуальний освітній маршрут або акценти успішного корекційного навчання».
Учасники мали змогу долучитись до двох панелей, які проходили у змішаному форматі – онлайн і офлайн.
З особливостями організації логопедичної роботи з дітьми раннього віку ознайомив спікер Іван Пасічник – логопед-практик, корекційний педагог, засновник логопедичного центру “Children*s time” у м. Львові під час першої онлайн панелі.
Насиченим різними цікавинками та лайфхаками став логопедичний воркшоп вчителя-логопеда ЗДО №2 «Калинка» Тетяни Басюк, яка представила свій досвід корекціної роботи з дітьми, що мають порушення мовлення. В своїй роботі вона послуговується, як класичними методами логопедичного впливу, так і сучасними інноваційними тенденціями. До уваги присутніх логопед презентувала використання коректурних таблиць як елемент інформаційно-інтелектуальної гри у роботі з дітьми дошкільного віку.
Другу панель продовжила консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Алла Шамрай, яка висвітлила питання щодо здійснення комплексного підходу до організації корекційно-розвивальної роботи з дітьми з порушенями мовлення. Наголосила, що пошуки ефективних прийомів і методів корекції звуковимови не втратили своєї актуальності й лише за умов планомірної, систематичної, інноваційної, комплексної корекційно-розвивальної роботи з дітьми можна говорити про ефективність та результат співпраці. Також у своїй презентації Алла Шамрай підготувала присутнім корисні посилання на освітні ресурси інтернету для використання у роботі.
Змістовним та активним став методичний діалог і обмін досвідом корекційно – розвиткової роботи під час практичних занять та огляду виставки наочних посібників «Шлях до успіху «Логопедичне асорті».
Учасники відзначили корисну тематику навчальних панелей , практичну дієвість, насиченість та фахову підтримку з боку Центру професійного розвитку педагогічних працівників.
Логопедичний воркшоп «Робота з коректурними таблицями як своєрідна інформаційно-інтелектуальна гра»
Практичний інтенсив «Ефективні технології в роботі
логопеда у змішаному форматі»
В рамках Практичного інтенсиву: «Ефективні технології в роботі
логопеда у змішаному форматі», модератором якого була консультант
ЦПРПП Алла Шамрай, 14 вересня відбулась друга онлайн зустріч з
вчителями-логопедами, вчителями-дефектологами та вихователями
логопедичних груп закладів дошкільної освіти.
Спікер – Зоряна Савчук, доцент кафедри дошкільної освіти
Вінницького ДПУ ім. М. Коцюбинського, фахівець (консультант) КУ
«Інклюзивно – ресурсний центр Якушинецької сільської ради», членкиня
Всеукраїнської асоціації батьків, фахівців спеціальної освіти і інклюзії»,
інструктор Школи Мнемотехніки презентувала присутнім як засобами
сучасних технологій в логопедичній практиці можна формувати
комунікативну компетентність дошкільнят.
Практичний інтенсив «Ефективні технології в роботі
логопеда у змішаному форматі»
7 вересня 2023 року, в рамках «Нетворкінгу: серпнево-вересневі діалоги Жмеринського дошкілля», спільнота вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів провели практичний інтенсив «Ефективні технології в роботі логопеда у змішаному форматі».
Зустріч відбулася на базі ЗДО №5 «Джерельце».
Модератор взаємодії, консультант ЦПРПП Алла Шамрай, окреслила основні напрямки роботи спільноти спеціалістів, які працюють з дітьми з вадами мовлення та зору в умовах дії правового режиму воєнного стану у різних форматах організації освітнього процесу в ЗДО. Спрямувала увагу колег на основні нормативно-правові документи, які регламентують діяльність ЗДО у 2023/2024 н. .р., зробивши акценти на безпекову складову та ментальне здоров´я учасників освітнього процесу.
Юлія Скорик, вчитель-логопед ЗДО №5 «Джерельце», презентувала колегам корекційно-ігровий кластер, в якому ознайомила з досвідом використання сучасних засобів корекційних ігор та вправ (Pop it, Су-Джок, біоенерго-пластика, Гонзики, LEGO, лого-ляльки) та предметів домашнього побуту для дистанційної роботи з дітьми-логопатами. Представила до практичного використання міні відео-заняття створенні за допомогою ресурсу Тік-ТоК.
Людмила Токарчук, вчитель-логопед цього ж закладу, провела майстер-клас з використання нейрологічних вправ у роботі з дітьми з вадами мовлення, в ході якого практично опрацювали як виконання вправ під відеоряд, так і з використанням дидактичного матеріалу.
Оксана Соболева, вихователь-методист ЗДО №5 «Джерельце», провела майстер-клас з виготовлення дидактично-ігрового посібника для вправ з розвитку дрібної моторики рук та фізіологічного дихання «Веселе Жабенятко».
Презентація Токарчук Л.М. “Нейрологічні вправи у роботі з дітьми